Svátek má Hana

Představujeme Petru Kyselovou, kandidátku č. 14 z naší kandidátky

Milé Úvalačky, milí Úvaláci. Minule jsme Vám představili Honzu Černého, který kandiduje z 15. místa naší kandidátky, dnes je na řadě na 14. místě Petra Kyselová. Takže, pojďme na to!

Petro, mohla by ses Úvalákům představit?

Jsem rodilá Úvalačka, v Úvalech jsem chodila na základní školu. Řada Úvaláků mne zná od dětství z taneční skupiny Rytmus Úvaly. Poprvé jsem se o veřejný život v Úvalech začala zajímat v rámci své seminární práce na vysoké škole, což bylo počátkem roku 2006. Tato seminárka se věnovala historii Úval a jejich spolkovému života. V té době vznikal Klub přátel historie a přírody Úval a okolí, jehož jsem se stala členkou. Zhruba ve stejnou dobu vznikaly i Otevřené Úvaly, které mne oslovily tím, že začaly výrazně čeřit vodu v Úvalech. No, a protože jsem nechtěla jen sedět doma a nadávat, chtěla jsem také něco pro město udělat, přidala jsem se k nim.

Není asi žádným tajemstvím, že v našem sdružení ses specializovala a specializuješ na obnovu drobných historických památek. Na který z Tvých projektů v Úvalech jsi nejvíce hrdá?

Na to je úplně jednoznačná odpověď. Je to obnova sochy sv. Jana Nepomuckého, kde bylo již od počátku jasné, že se vlastně jedná jednu z nejstarších soch tohoto světce v republice zhotovenou podle předlohy z Karlova mostu. Při restaurování navíc vyšlo najevo, že se pod zemí zachoval i původní podstavec a mohli jsme tak soše vrátit podobu ještě z dob, kdy stávala na úvalském náměstí. Tomuto projektu jsem se věnovala téměř čtyři roky. Ale jsem ráda, že se nám povedly i další projekty jako je například obnova Hanušova kříže, kterým to vlastně všechno začalo.

V této souvislosti bych Ti chtěla jízlivě připomenout, že jsi mi po prvních pár měsících od našeho seznámení při sklence dobrého moku řekl, že jsi hrozně rád, že jsem normální holka, protože Ti prý zpočátku nepřišlo přirozené, aby se 22letá holka tak intenzívně zajímala o historii památek a spolkový život a měl jsi strach, abych tak nějak neopomíjela dobré pití a chlapy :-)

No, jsem rád, že mohu potvrdit, že jsem se nespletl :-) Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stala zastupitelkou, na co by ses chtěla orientovat?

Celý život, což je zřejmé i z mé odpovědi výše, inklinuji ke kultuře, vzdělání a historii. Je tedy logické, že bych se chtěla i v pozici zastupitele věnovat této oblasti. Myslím, že Úvaly v tom mají tradici, je to věc, která tvoří město městem. Opravené chodníky a ulice jsou hezká věc, ale to, že si člověk může zajít na koncert, vernisáž a nebo si v důstojném prostředí přečíst knihu /čímž narážím na tristní stav městské knihovny/ také patří k životu 21. století.

Proč by podle Tebe měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Otevřené Úvaly fungují už 8 let, mají za sebou řadu povedených projektů, a to na úrovni města i sdružení. Většinu aktivit vyvíjíme ve svém volném čase a nepokoušíme se v době voleb zaštiťovat nálepkou jakékoli celorepublikové politické strany. Program, který členové sdružení sestavili, vychází z jejich zkušenosti s vedením města v uplynulých 4 letech, a proto je realistický a nesnaží se slibovat hezké věci, které nejsou splnitelné.

Děkuji za rozhovor a i Tobě přeji hodně štěstí ve volbách!

rozhovor vedl: Petr Borecký


© BECC Design

TOPlist