Svátek má Hana

Představujeme Mirku Boreckou, kandidátku č. 7

Dnes se vám představí kandidátka do zastupitelstva Mirka Borecká.

Jaromíro, tedy Mirko, mohla by ses Úvalákům představit?

Do Úval jsem se přistěhovala z Prahy před 11 lety, koupili jsme tady pozemek a postavili. V Praze jsem sice vyrůstala od malinka, ale rodina odtamtud nepochází. Asi proto mě to také táhlo do nějakého menšího města. Jsem vdaná a mám tři syny, jako v pohádce :-) . Pracuji na ministerstvu zahraničí jako překladatelka, a kromě toho spolupracuji s několika nakladatelstvími a překládám knížky, od beletrie po populárně naučnou literaturu.

Mirka Borecká

Co Tě přivedlo do sdružení Otevřené Úvaly? Je o tobě známo, že patříš mezi zakládající členy…

Nepatřím. Když vznikaly Otevřené Úvaly, byly nejmladšímu synovi dva nebo tři měsíce… Přidala jsem se až později. Měla jsem v hlavě určité nápady, co by se dalo a mělo v Úvalech změnit a hledala jsem možnost, jak je realizovat, jak dosáhnout na dotace…Občanské sdružení byla ideální cesta.

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stala zastupitelkou, na co by ses chtěla orientovat?

Jsem poměrně multifunkční :-). V Otevřených Úvalech jsem prošla řadou projektů – od životního prostředí, přes dětská hřiště, zlepšení prostředí města až po opravu památek. Navíc pracuji i v Místní akční skupině Pošembeří, a i tam se setkávám s mnoha projekty různého charakteru. Ale když o tom přemýšlím, nejblíž mi bude životní prostředí a kultura.

Hádáte se doma s Petrem o úvalských záležitostech?

A jak! To si ani nepřej slyšet. ;-)

Děkuji za rozhovor.

rozhovor vedl Marek Mahdal


© BECC Design

TOPlist