Svátek má Hana

Představuje se vám Marcel Breda, kandidát č. 9

Dnes se vám představí kandidát do zastupitelstva Marcel Breda

Marceli, mohl by ses Úvalákům představit?

Jmenuji se Marcel Breda. Dětství, první krůčky, první školní dny i své první lásky jsem prožil v Úvalech a ve sportovních spolcích a oddílech . A přestože po studiích na VŠCHT mne pracovní povinnosti zavály do různých koutů naší republiky, zůstal jsem Úvalům věrný a bydlím v malém domku na kraji Škvorecké obory.

Marcel Breda

Co Tě přivedlo do sdružení Otevřené Úvaly ? I ty patříš mezi zakládající členy…

Ta myšlenka vstupu do "lokální politiky", a s tím spojená možnost ovlivňovat dění v Úvalech, ve mně zrála dost dlouho a mnohokrát jsem ji při různých příležitostech s mým bratrem Michalem a naším otcem a se svými přáteli a známými diskutovali. Proto bylo přirozené, že tyto diskuze postupně vykrystalizovaly v myšlenku založení Sdružení, party nadšenců, přátel a známých, kteří měli a mají podobný názor a především chuť a elán tuto myšlenku realizovat. Jsem rád, že jsem mohl stát u zrodu našeho Sdružení, otevřené skupiny rodáků i "náplav", kterým nebylo lhostejné, jak vedení města nakládá s prostředky města a kam obecní prostor směřuje.

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stal zastupitelem, na co by ses chtěl orientovat ?

Vzhledem k tomu, že většinu svého profesního života se zabývám informačními technologiemi a s nimi spojenou bezpečností, ale i bezpečností ve svém nejširším slova smyslu, tak bych se rád zaměřil na oblast udržení obecní bezpečnosti, městské policie a prevence kriminality.

Proč by, podle Tebe, měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Za 8 let své existence mělo naše Sdružení svými aktivitami ve volném čase, ale i prací jednotlivců na úrovni vedení města, možnost dokázat, že pevná a promyšlená koncepce může vést k rozvoji našeho městečka. Není třeba balit svou politiku do líbivých hesel a proklamací, jak někteří to politici dělají bohužel i v Úvalech, ale prosazovat koncepční, dlouhodobě promyšlené realistické projekty, které se dotahují do zdárného konce. Program Sdružení je realistický a nesnaží se slibovat hezké věci, které jsou nesplnitelné a je postaven na životních zkušenostech členů sdružení ze svých profesí, ale i na zkušenostech s vedením města v uplynulých 4 letech. Myslím, že realizované projekty, jak na úrovni sdružení, tak na úrovni města jsou toho jasným důkazem.

rozhovor vedl Marek Mahdal


© BECC Design

TOPlist